Sign In | Create an Account | Welcome, . My Account | Logout | Subscribe | Submit News | Staff Contacts | Affiliates | Home RSS
 
 
 

U.P. prep football playoffs schedule

October 24, 2012
Daily Press

All times EDT

11-Man playoffs

Division 2, Region 1

District 1

Marquette (5-3) at Midland (9-0), 1 p.m., Saturday

Bay City Western (8-1) at Traverse City Central (8-1), 7 p.m., Friday

District 2

Grand Rapids Kenowa Hills (5-4) at Muskegon (8-1), 7 p.m., Friday

Grand Rapids Northview (7-2) at Lowell (7-2), 7 p.m., Friday

Division 3, Region 1

District 1

Sault Ste. Marie (6-3) at St. Johns (6-3), 7 p.m., Friday

Owosso (6-3) at Cadillac (6-3), 7 p.m., Friday

District 2

Lansing Waverly (6-3) at Linden (8-1), 7 p.m., Friday

Lapeer West (6-3) at DeWitt (7-2), 7 p.m., Friday

Division 5, Region 1

District 1

Kingsley (6-3) at Menominee (8-1), 2 p.m., Saturday

Grayling (9-0) at Kingsford (8-1), 1 p.m., Saturday

District 2

Roscommon (6-3) at Clare (7-2), 7 p.m., Friday

Standish-Sterling Central (6-3) at Gladwin (7-2), 7 p.m., Friday

Division 6, Region 1

District 1

Iron Mountain (5-4) at Negaunee (8-1), 7 p.m., Friday

Manistique (6-3) at Calumet (6-3), 7:30 p.m., Friday

District 2

Kalkaska (7-2) at Shelby (7-2), 7 p.m., Friday

Maple City Glen Lake (8-1) at Boyne City (8-1), 7 p.m., Friday

Division 7, Region 1

District 1

Lincoln-Alcona (6-2) at Ishpeming (8-1), 7 p.m., Friday

Whittemore-Presscott (6-3) at Mancelona (9-0), 7 p.m., Friday

District 2

Grand Rapids NorthPointe Christian (6-3) at Lake City (8-1), 7 p.m., Friday

Carson City-Crystal (7-2) at Evart (7-2), 7 p.m., Friday

Divison 8, Region 1

District 1

Gogebic (6-2) at North Dickinson (8-0), 7 p.m., Friday

Forest Park (7-2) at L'Anse (7-2), 7 p.m., Friday

District 2

North Central (5-4) at St. Ignace (9-0), 7 p.m., Friday

Stephenson (7-2) at Pickford (7-2), 7 p.m., Friday

8-Man playoffs

Region 1

Engadine (4-4) at Cedarville (9-0), 7 p.m., Friday

Superior Central (6-2) at Rapid River (7-2), 7 p.m., Friday

Region 2

Kingston (4-5) at Bellaire (6-3), 2 p.m., Saturday

Akron-Fairgrove (7-2) at Owendale-Gagetown (7-2), 7 p.m., Friday

 
 

 

I am looking for:
in:
News, Blogs & Events Web